13 січня, 2022

Компанія John Deere представила на виставці CES 2022 повністю автономний трактор

autonomous-tractor

Під час прес-конференції на виставці CES 2022 компанія John Deere представила повністю автономний трактор та анонсувала його готовність до масштабного виробництва. Ця машина побудована на базі трактора Deere 8R та обладнана чизельним плугом із підтримкою технології TruSet, системою наведення GPS та іншими передовими технологіями. Автономний трактор буде доступний для аграріїв вже наприкінці цього року.

Зовні модель 8R410 схожа на звичайний трактор цієї серії, але оснащена найсучаснішими технологіями, які дозволяють керувати й контролювати роботу машини та навісного обладнання.

  • Автономний трактор має шість пар стереокамер, які дозволяють виявляти перешкоди на 360 градусів і обчислювати відстань.
  • Зображення, які отримують камери, передаються через глибоку нейронну мережу, яка класифікує кожен піксель приблизно за 100 мілісекунд і визначає, продовжує машина рухатися чи зупиняється, залежно від виявлення перешкоди.
  • Крім того, автономний трактор безперервно відстежує своє місцезнаходження відносно геозони, що дозволяє йому виконувати роботу в потрібному місці з точністю до дюйма.

Для початку експлуатації автономного трактора аграріям необхідно лише доставити машину на поле та налаштувати її на автономну роботу. Завдяки застосунку John Deere Operations Center Mobile для запуску машини слід провести пальцем зліва направо. Під час роботи машини аграрій може покинути поле й зосередитися на виконанні інших завдань, контролюючи хід роботи машини зі свого мобільного пристрою.

John Deere Operations Center Mobile забезпечує доступ до відео, зображень, даних в реальному часі й дозволяє аграріям регулювати швидкість, глибину та інші показники. У разі будь-яких збоїв в якості роботи або проблем зі станом машини аграрії будуть повідомлені дистанційно і зможуть внести корективи для оптимізації продуктивності машини.

На цей час технологія для моделі 8R410 доступна в поєднанні зі спеціальним чизельним плугом виробництва John Deere. Цього року клієнтам у Північній Америці буде поставлено обмежену кількість тракторів. У найближчі роки John Deere планує працювати над доступністю технології для інших машин і навісного  обладнання. Запуск бренду в Європі зараз не планується, оскільки вимоги техніки безпеки не дозволяють використовувати автомобілі з автономним керуванням.

Інтерес до цієї технології значний, особливо в регіонах з широкомасштабним сільським господарством, таких як Північна та Південна Америка, Австралія та країни СНД. Брак робочої сили в сільському господарстві є ще одним фактором, що сприяє розвитку автономної сільськогосподарської техніки. Особливо в умовах невеликого діапазону робочих режимів трактори можуть працювати цілодобово з нетривалими зупинками на заправку, що значно полегшує роботу аграріїв.

Детально автономний трактор було представлено на прес-конференції. Інформація про захід доступна на сторінці CES компанії John Deere:www.deere.com/ces

Контакт для ЗМІ:

Ralf Lenge 

тел.: +49 (0) 171 41 61 599 

LengeRalf@JohnDeere.com