16 червня, 2021

Компанія John Deere показала переваги цифровізації для сталого розвитку агросектора

Компанія John Deere вперше провела День сталого розвитку, який відбувся в кінці травня 2021 року у Вальдорфі (Німеччина). Його учасниками стали представники агросектору, партнери компанії і експерти з різних напрямків сільського господарства. Вони обговорили, як досягнути сталого виробництва і знайти оптимальний баланс між економікою та екологією. Сьогодні, коли попит на продукти харчування постійно зростає, а питання зміни клімату стоять дуже гостро, шлях до цього балансу лежить через застосування цифрових інноваційних рішень - вони допомагають досягати більш високих врожаїв при меншому використанні добрив, агрохімікатів і палива.

 

В ході Дня сталого розвитку компанія John Deere позначила три області, які максимально впливають на стійкість сільського господарства: захист ґрунту, внесення добрив та захист посівів.

 

Захист ґрунту в першу чергу забезпечується внаслідок використання більш великогабаритних машин, яке дозволяє зменшити вплив на ґрунт. Підвищується його родючість, накопичується більше води й поживних речовин. Попри те, що велика техніка останнім часом стала важче, ущільнення ґрунту, проте неухильно знижується завдяки використанню шин більшого розміру з низьким тиском. Наприклад, сучасний 22-тонний колісний трактор впливає на ґрунт в межах всього 0,6 кг/см, тоді як 3-тонний трактор потужністю 75 к.с., побудований в 1970-х роках, чинить тиск 1,5 кг/см².

 

У сучасних гусеничних тракторів показники тиску на ґрунт ще нижче. Позаяк, у нового трактора John Deere 8RX площа плями контакту становить 4,6 м², тому тиск на ґрунт дуже низький - всього 0,4 кг/см². Більша пляма контакту також означає меншу глибину колії, що знижує не тільки ущільнення ґрунту, але й опір коченню. Як наслідок, це забезпечує більш низьку витрату палива і менші викиди CO2. Випробування показали, що таким чином можна знизити витрату палива на 10%, тому ця інновація може зробити серйозний внесок в захист клімату.

 

Внесення добрив. Серед фермерів нерідко виникають дискусії з приводу внесення гною - цінного органічного добрива, яке, однак, необхідно правильно використовувати. Воно дає максимальний ефект в тому випадку, якщо вдається точно визначити потребу рослин в поживних речовинах, а також зміст цих речовин в гної. Сьогодні завдяки датчику John Deere HarvestLab є можливість його виміряти, взявши проби ґрунту і рослин. Датчик визначає точну кількість азоту, фосфору і калію, навіть якщо їх значення змінюється. Результати цих вимірів дозволяють будувати карти полів і міняти норми внесення на різних ділянках.

 

Карти завантажуються в додаток, внаслідок чого норми можуть автоматичного регулюватися в режимі реального часу. Це гарантує точне внесення відповідно до потреб на конкретній ділянці поля для конкретних культур. Запобігає не тільки недостатньому, але і надмірному використанню добрив, що допомагає уникнути забруднення повітря і води, а також знижує потребу в мінеральних добривах. Для виробництва останніх витрачається велика кількість енергії, і при цьому залишається великий вуглецевий слід, тому цифровізація у сфері внесення добрив також благотворно позначається на екології.

 

Захист рослин сьогодні також передбачає високу точність внесення без передозувань агрохімікатів. Ця проблема вирішується за допомогою технологій точного землеробства - зокрема, автоматичної системи точного водіння AutoTrac, розумної системи контролю секцій SectionControl і розумної системи управління форсунками ExactApply.

 

Для захисту рослин, як і для внесення добрив, також складаються карти полів, які дозволяють змінювати норми в залежності від конкретної ділянки поля, густоти посівів, їх стану і так далі.

 

«Цифровізація - ключовий фактор, що дозволяє зробити сільське господарство більш стійким. Вона також допомагає досягнути більш високої прозорості, що допомагає фермерам завоювати довіру споживачів», - сказав на церемонії відкриття Маркварт фон Пентц, президент підрозділу сільського господарства John Deere.

 

«Технології точного землеробства підвищують ефективність сільськогосподарських робіт і при цьому забезпечують захист навколишнього середовища, - додав професор Пітер Пікель, експерт напряму «Технології майбутнього». – в наслідок запроваджень інновацій викиди СО2 можуть бути скорочені на 11% до 2030 року, а це дуже серйозні показники».

Контакт для ЗМІ:

Христина Швець

тел.: + 7 (495) 66 44 800

Kristina.Shvets@win2win.ru